بهینه سازی طبیعت

تولید

ایده پردازی و خلق طعم هایی منحصر به فرد ماموریت هر روز ژان نیل است. پیرو درخواست مشتریان و مصرف کنندگان در خصوص کیفیت ایده آل و خاص بودن، تیم تولید اسانس ژان نیل همواره در پی یافتن راه هایی نوآورانه برای بدست آوردن و بهره گیری از بهترین ها در طبیعت است.

اسانس لبنیات

اسانس لبنیات در موارد متعددی از قبیل شیر طعم دار، شیر سویا، پنیر، کره، ماست طعم دار، دسر، خامه، پودینگ، بستنی، روکش ها و … استفاده می شود.

مشاهده

پیشنهاد اسانس خاص

آیا طعم خاصی مد نظر شماست؟ ژان نیل تخصصی زبانزد در تولید طعم های رویایی شما دارد.

مشاهده

اسانس نوشیدنی

محصولاتی که اجزاء طعم دهنده آن از مواد طعم دهنده طبیعی یا عصاره ها با منشاء گیاهی یا دامی بدست آمده می باشند.

مشاهده

اسانس طبیعی

محصولاتی که اجزاء طعم دهنده آن از مواد طعم دهنده طبیعی یا عصاره ها با منشاء گیاهی یا دامی بدست آمده می باشند.

مشاهده

اسانس کیک و کلوچه

این دسته مختص به انواع کیک ساده و مغردار، نان، کلوچه، کوکی، بیسکویت، ویفر، کراکر، وافل، دونات، سریال و غلات صبحانه و سایر است.

مشاهده

اسانس تنقلات و فرآورده گوشتی

این دسته مخصوص اسانس فرآورده های گوشتی، تنقلات، اسنک ها، چیپس، پفک، سوپ، آجیل و خشکبار، سس، چاشنی و ادویه ها و … است.

مشاهده

اسانس شکلات و شیرینی

زمینه مصرف اسانس در این گروه، انواع شکلات، آبنبات، تافی، دراژه، پاستیل، آدامس، کرم صبحانه، ژله، گلیز و روکش ها و … می باشد.

مشاهده

اسانس مغذی و دارویی

دسته اسانس ها و یا عصاره های ویژه با خواص مختلف درمانی و مزایای سلامتی

مشاهده

هر مصرف کننده منحصر به فرد است

مهارت

مزه زبانی جهانی است. علی رغم این موضوع، بسته به فیزیولوژیک، ژنتیک و عادات غذایی در دهان هر شخص تفاوت های ظریفی رخ می دهند. چالش تولید کنندگان مواد غذایی تولید طعم هایی است که نه تنها در سراسر دنیا لذت برده شوند بلکه مورد علاقه هر شخص نیز قرار گیرند. به منظور دستیابی به این هدف، ژان نیل اسانس هایی نو از گلچین مواد خام خود تولید و با شبکه متخصصان و همکاران گسترده خود به بررسی و آنالیز هر طعم می پردازد.

اسانس بستنی ها

بازاریابی

یک گام جلوتر

طعم ها دائم در حال رشد هستند. با هدف ارائه خدماتی سفارشی به مشتریانمان، حیطه فعالیت تیم نوآوری ژان نیل، مطالعه مداوم صنایع مواد غذایی و آشامیدنی و صنایع وابسته و تغییرات آن ها است. ژان نیل افتخار می کند که از دانش کلان‌ داده ها برای آنالیز و تولید محصولات نوآورانه خود بهره می برد.

اسانس های نوآورانه کیک و بیسکویت

تحقیق و توسعه

الهام از طبیعت

به پشتوانه مهارت برجسته ترین متخصصان اسانس در محوریت لابراتوارهای پیشرفته ژان نیل، با الهام از طبیعت طعم هایی خلاقانه و با کیفیت تولید می کنیم. فعالیت بر مواد اولیه جدید و توجه به درخواست های متنوع تولیدکنندگان هر روز به گسترش دامنه محصولات طعم دهنده منجر شده است.

تولید اسانس خوراکی
اسانس ماکتیل ها

کاربرد در صنایع

از تولید اسانس تا محصول نهایی

در آزمایشگاه های کاربردی که مجهز به مدرن ترین ابزارهای پایلوت هستند، برای تولید هر اسانس آزمون های متعدد حسی و فنی بر مبنای مشخصات خاصه هر نوع محصول اعمال می شود. تکنیسین های ارشد ژان نیل از این پروسه برای خلق محصولاتی خاص شما نهایت بهره را می برند.

دقت و انسجام

تولید و کیفیت

در ژان نیل، ما خط مشی سخت گیرانه ای برای حفظ حداکثر کیفیت برپا کرده ایم. تطابق فرهنگ تیم آموزش دیده و حساس ژان نیل با این سیاست منجر به موفقیت ما شده است. نظر به استفاده از آخرین سطح تکنولوژی و دستگاه های اتوماتیک خاص ژان نیل ما سطح استاندارد جدیدی را به صنعت تولید طعم دهنده ها معرفی نمودیم.
حضور فعال ژان نیل در انجمن های حرفه ای، باعث شد تا مسئولیتمان در خصوص انتقال دانش را به نحوی شایسته اجرا نماییم. از سوی دیگر، این ارتباط متضمن بالاترین سطح ایمنی و سلامت مواد غذایی به مشتریان و نهایتا مصرف کنندگان است.

گواهینامه حلال گواهینامه کوشر گواهینامه گواهینامه BRC

یک گام جلوتر

نوآوری

کشف احساسات جدید از مفاهیم و ایده های اصیل و محبوب، ارائه راه کارهای فنی مناسب، تکامل و بهینه سازی محصولات طبیعی، گسترش دانش در فرهنگ های جدید و بسیاری امور دیگر اهداف روزانه دپارتمان اسانس های خوراکی ژان نیل است. شکستن متداوم مرزها و موانع تخصصی برای شکوفا سازی مهارت هایمان، سبب شد تا هر ساله، با تحریک خلاقیت طعم هایی نوآورانه تر و برجسته تر به بازار ارائه کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر

کارخانجات تولید اسانس ژان نیل
آزمایشگاه تولید اسانس ژان نیل
تجهیزات تولید اسانس ژان نیل